• Suosituimmat tuotteemme
  • Sormukset
  • Korut
  • Ristiäislahjat, kastelahjat ja kummilahjat
  • Rannekellot
  • Vintage tuotteita
  • Lahjaideoita
  • OUTLET KORU JA KELLO ALE
  • Hopeiset ruokailuvälineet
  • Kaiverrukset
  • Tuote-osastot

    Timanttisormus Kohinoor 034-952V-27 0,16PC+6×0,02 , koko 17,5

    2 275,00 

    Aikaisempi alin hinta: 2 275,00 .

    Kohinoor Florence -timanttisormus 18K valkokullasta. Yhteensä 0,27 ct W/VS timantit, keskellä princess-hionta. Saatavilla vain koko 17,5

    Tuotekoodi: Kohinoor 034-952V-27

    1 varastossa

    Fontti
    Määrä
    Toimitusaika 1-7 arkipäivää
    Lisää toivelistalle
    Lisää toivelistalle

    Tuotetiedot

    Timanttisormus Kohinoor Florence 034-952V-27 – ajaton ja tyylikäs muotoilu

    Tämä elegantti Kohinoor Florence -timanttisormus on Maria Suikkasen suunnittelema ja edustaa modernia ja hienostunutta muotoilua. Sormus on valmistettu laadukkaasta 18 karaatin valkokullasta, ja sitä koristavat säihkyvät timantit, joiden yhteispaino on 0,27 ct (W/VS). Keskelle istutettu princess-hiottu timantti korostaa sormuksen ylellistä ilmettä, ja sen sivuille sijoitetut briljanttihiotut timantit viimeistelevät säihkeen.

    Sormus on saatavana vain koossa 17,5, ja sen kaunis ja ajaton muotoilu tekee siitä täydellisen kihlasormukseksi, vihkisormukseksi tai elegantiksi lahjaksi erityiseen hetkeen.

    Ominaisuudet:

    • tuotemerkki: Kohinoor
    • suunnittelija: Maria Suikkanen
    • materiaali: 18K (750) valkokulta
    • timantit: yhteensä 0,27 ct (W/VS)
    • timanttihionnat: keskellä princess-hionta, sivuilla briljanttihionta
    • saatavilla koko: 17,5
    • ajaton ja näyttävä muotoilu

    Tämä sormus on täydellinen valinta niille, jotka arvostavat eleganttia muotoilua ja korkealaatuisia timantteja.

    Ohjeita sormuksen tai korun koon valintaan

    Tutustu ohjeisiin